Szanowni Państwo, kandydaci na rodziców adopcyjnych!

Państwa wizyta w naszym ośrodku wiąże się z pragnieniem zostania rodzicami adopcyjnymi.
Jest to ważna decyzja, stanowiąca zobowiązanie na wiele lat troski i opieki nad dzieckiem, które czasami przeszło już niemało w swoim życiu.
Dlatego musi to być decyzja świadoma.

W naszym ośrodku na wspólnej drodze do szczęścia spotykają się – z jednej strony – dzieci, zranione porzuceniem i brakiem rodzicielskiej miłości a z drugiej – małżonkowie, dotknięci niespełnionym oczekiwaniem na biologiczne dziecko, niespełnionym marzeniem o pełnej naturalnej rodzinie.

Naszym celem jest, by jak najwięcej takich spotkań zakończyło się szczęściem dla obu stron – zarówno dla dziecka, jak i dla jego przybranych rodziców – tak, by nawiązały się bliskie i silne więzi, i powstała dobra rodzina, w której dziecko wyrośnie na samodzielnego i szczęśliwego człowieka, a Państwo zostaną spełnionymi rodzicami. Często nie jest to droga łatwa, gdyż rodzicielstwo adopcyjne jest bardziej wymagające.

Rozmowa w Ośrodku jest pierwszym krokiem, najlepiej umówcie się na nią Państwo telefonicznie, żebyśmy spokojnie mogli porozmawiać na temat Waszych planów. Na to pierwsze spotkanie nie przynoście Państwo żadnych dokumentów, raczej zapiszcie sobie pytania, które chcecie zadać. Więcej informacji na temat pierwszego spotkania znajdziecie Państwo w zakładce Kontakt. 

Przed rozmową będzie cenne, aby zapoznali się Państwo z obowiązującymi w prawie polskim wymaganiami formalnymi dla kandydatów na rodziców adopcyjnych, które znajdują się w zakładce Wymagania formalne i dokumenty.